Jak jsem měla hlavu v oblacích…

Letos jsem se poprvé dostala k provádění. V říjnu! Jak nemám na nic čas, tak jsem prováděla pouze speciální a kostýmované prohlídky. Hrané pohádky moc nepočítám, to totiž není provádění, ale sranda.

Prohlídka krovů a střech slavkovského zámku byla naplánovaná na jaro. Vidle do toho hodil COVID, takže jsme prohlídku přesouvali a přesouvali až jsme ji přesunuli na 4. 10. A já se těšila moc.

Těšit jsem se přestala v momentě kdy jsem do ruky dostala stavebně-historický průzkum střech a krovů, že tohle je můj text. Já vám nevím jestli jste někdy viděli jak takový stavebně-historický průzkum vypadá, ale čtení na dlouhé zimní večery to teda opravdu není. A zároveň to je text psaný pro odborníka, takže laik a já tomu vopravdu, ale vopravdu nerozumí.

Přišel pátek, nouzový stav a já si čile e-mailovala se svým super-šéfem, jak to teda bude a jestli to náhodou nezrušíme znova. Prej nezrušíme, už si 4 lidi koupili vstupenky. Zároveň jsem si vymrčela, aby přišel v neděli ráno na zámek mi ukázat kudy se vlastně na tu půdu leze, poniváč jsem tam nikdy nebyla.

V neděli jsem plná optimismu zamířila na Slavkov. Snad poprvé za deset let jsem nejenomže přijela do práce včas, ale dokonce dřív, takže jsem seděla jak bezdomovec na nádvoří, popíjela kafe z benzinky a kouřila v neblahé předtuše věcí příštích. A taky že jo. Šéf na mě zapomněl, na desátou měli přijít první lidi a já jsem o půl desáté stále netušila kudy se leze nahoru. Když přiběhl, rovnou jsme utíkali po schodech na půdy, abychom zjistili, že polovina světel je vyražená a nesvítí, schody jsou strmé a mě se na nich dělá špatně a prší, takže přechod přes střechu se mění v dobrodružství zavánějící bojem o holý život.

Každou prohlídku jsem pak opatrně zahajovala dotazem, zda je někdo z přítomných tesařem a krovům náhodou nerozumí. Naštěstí se neobjevil tesař ani jeden a tak jsem mohla spokojeně celý den machrovat a házet pojmy jako ležatá osma, krokve v rozestupu 0,8 metru a zdvojený humbalek. Žel to bylo tak asi všechno, protože rudkové nápisy se mi nepovedlo nikde najít, stejně tak zdobené štítky. A přitom jsem se dívala fakt všude. Jediné co jsem našla byly tři holubí zdechliny.

Den tiše plynul, ovšem strach z nově nastoleného nouzového režimu (který ovšem bude v platnosti až od pondělí!!!) pravděpodobně ovlivnil návštěvnost a tak jsem sice odešla tři prohlídky, ovšem s minimálním počtem návštěvníků. Abych si spravila den, vzala jsem jedny Historické salonky, kde jsem nebohé návštěvnice držela dvacet minut přes čas, nadšená, že někoho zajímá co říkám.

Poslední prohlídka je ovšem výživná. Sice jsou tam jenom tři, ale stojí za to. Manželský pár a jeden sólo chlapík. Celou prohlídku zdržíme o 15 minut protože se mnou pán diskutuje, že podpisy řemeslníků, kteří průběžně opravovali střechy od 18. století dál jsou vandalismus a ničení památek.

Taky potom co osmkrát zdůrazním že stromy jsou jedle pokácené průběžně v první polovině 18. století, všimne si pán všeználek, že ty trámy vypadají na jedle. A asi staré, protože jsou popraskané.

Zmíním rekonstrukci střech v letech 2006-2008 a vzápětí se za mnou ozve, že některé ty trámy vypadají jako vyměněné.

Celkově si připadám, že mám sebou papouška, který ale chce dokázat, že je chytřejší než já.

Prohlídky vlastně utekly hrozně rychle. Mezičas mezi nimi, byl ale topový, protože kolegyně Lída grafologicky rozebrala nás ostatní co jsme byly na směně, pročež jsme pak s holkama chodily celý den po zámku a šeptem si sdělovaly, že Lída je čarodějnice, protože to není možný aby poznala tolik z námi napsaného slova GUMÁKY. 😀

5 komentářů u „Jak jsem měla hlavu v oblacích…

  1. Short on time? Solve a Mini! It takes just a few minutes to solve this bite-sized crossword game. New puzzles are posted daily with varying topics for hints. The perfect puzzle that’s short enough to play twice! 2 hours ago Aarp Kelloggs Mahjong Garden. Uncategorized July 21, 2017. See and play all the aarp mahjongg games mahjongg solitaire aarp slubne suknie mahjongg dimensions free online game see and play all the aarp Accessing the game is also extremely convenient – simply open its web page and play Mahjongg Candy online without downloading any installers or executables. Considering the great quality of this title, the fact that it’s absolutely free and available without a hassle is simply mind-boggling. Give it a try and you will get hooked for hours!
    https://depersonalization-derealization.com/community/profile/victorinagriego/
    Click the download button below to start Fun With Ragdolls: The Game Free Download with direct link. It is the full version of the game. Don’t forget to run the game as administrator. With 51 animated stickers, you have a variety of options to show your emotions in any text you send. Other details include… A Fun with Ragdolls The Game Steam gift is not a Fun with Ragdolls The Game Steam CD Key. You’re a ragdoll! What’s the point of the game? Do what a ragdoll be meant to do and flop, fall, or crash on to things and get points by doing so! Don’t be nervous! Ragdoll crashes my game 1493.0? Copyright © 2015 Matteo Guarnieri E-Mail ragdoll engine shop Ragdoll Engine is a game created by … 04:22 AM 30/12/2020 Download this game from Microsoft Store for Windows 10 Mobile, Windows Phone 8. … Play unblocked games at school and have fun!. Fun with Ragdolls: The Game lets you enjoy everything you love about ragdolls! … Change Log: v3 fix some lua script for standard method v2 add auto download for server side … Webroot secureanywhere antivirus full version free download.. You can play Ben 10 Partner Adventure 2 online free game for free. … Striker Dummies is a fun and exciting fighting game in which you control a wooden dummy. … Download Unity Web Player for Windows to view the latest 3D content or build …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek