Mimoškolní projekty

Mimoškolní projekty

Kromě výše zmíněného projektu Na cestách s Karlem IV., který byl součástí Lucemburského roku při NPÚ se moje mimoškolní projekty nejčastěji pojí s hradem Buchlovem. Spolupracuji se spolkem HBcollegium, který všechny hradní akce organizuje. Toto spojení reflektuje také většina mých školních prací, seminárních nebo diplomových. 
Nejvýrazněji se podílím na přípravě Mezinárodního kovářského a nožířského sympozia Buchlovské kování. Poprvé se konalo v roce 2007 jakožto přátelské setkání několik místních uměleckých kovářů. Postupem času se akce rozrostla do události pro zhruba 200 kovářů, nožířů, měditepců, rytců a šperkařů nejenom z České republiky a Slovenska. Koná se pravidelně druhý víkend v červenci a během dvou dní ji navštíví přes 4 500 platících návštěvníků. Tuto návštěvnost si akce drží od roku 2013. Zároveň bylo v roce 2016 Buchlovské kování oceněno Cenou Alfreda Habermanna, kterou každoročně uděluje Christine Habermann společně se Společenstvem uměleckých kovářů a podkovářů Čech, Moravy a Slezska, Muzea Komenského v Přerově. Spolek HBcollegium byl oceněn za mimořádný počin v oblasti uměleckého kovářství. 

Na druhé největší akci spolku (a rozhodně nejpopulárnější) – Buchlovských nocích s Černou paní, se podílím jakožto „herečka“. Svým rozsahem se jedná o největší, nejobsáhlejší a nejzacílenější noční prohlídky v České republice. Spolek je opět organizuje od roku 2007. Prohlídky se konají poslední týden v červenci od čtvrtka do soboty a součástí je nejenom 14 hraných scének z historie hradu a nejbližšího okolí, ale také vystoupení šermířů na nádvoří a ohňová show. V několika posledních letech se zároveň na akci podílím jako autorka některých scénářů, které se pravidelně obměňují. 

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek