Celou svoji pracovní kariéru jsem věnovala památkám a průvodcování. Prováděla jsem začala na státním hradě Buchlově, který patří mezi dvacet nejnavštěvovanějších objektů v České republice.V ostrém provozu jsem byla při zavádění dětských prohlídkových tras a organizačně vypomáhala s akcemi pořádanými na hradě.
Po přestěhování do Brna jsem změnila i objekt. Mým útočištěm se stal opět státní hrad, tentokrát hrad Veveří. Veveří je jedním z největších hradních areálů v české republice, jehož návštěvnost se od otevření veřejnosti v roce 2002 raketově zvedá. Na Veveří jsem se poprvé seznámila i s ostatním hradním provozem například s fungováním pokladen.
Ještě během svého působení na Veveří jsem byla na stáži v Metodickém centru pro edukaci při Národním památkovém ústavu v Telči. Hlavní náplní mé stáže byla pomoc ve finální fázi projektu Památky nás baví! a především realizace vlastního projektu Na cestách s Karlem IV. Na hradech Lipnice nad Sázavou, Zvíkov, Litice a Bečov nad Teplou jsme připravili interaktivní program pro rodiny s dětmi a školní skupiny představující život v družině Karla IV. Součástí programu byl i divadelní skeč z pera Patrika Bouška a videomapping připravený Tomášem Tušerem.
Jako výstup ze stáže jsem povinně musela psát blog, tam se tedy kladou počátky této stránky. Blog přežil ukončení stáže a mapuje moje aktivity až do současnosti. Na základě blogu a poznámek ze stáže jsem dostala místo na státním hradě a zámku ve Vimperku, který je ve správě Národního památkového ústavu od roku 2015 a patří mezi jeho „nejmladší“ objekty. Díky tomu jsem se mohla účastnit od počátku prací, které provázejí otevření takového objektu veřejnosti. Najatá jsem byla nikoliv jako řadový průvodce, ale jako pokladní/edukátorka. Mou náplní práce byla příprava edukačních programů a jejich následná realizace. Společně s technickými zaměstnanci zámku jsem vyráběla edukační pomůcky, což je věc, která mě baví stále.
Zároveň jsem se velmi dobře seznámila s pokladním systémem Collosseum. Vzhledem k personálním změnám a časovému vypětí jsem pomáhala i s dílčími aktivitami při prvních fázích projektu IROP pro realizaci obnovy Horního zámku. Zde jsem uplatila především svoje muzeologické vzdělání, protože moje práce se týkala evidence sbírek.
V současné době jsem se vrátila k práci průvodce na zámku Slavkov u Brna-Austerlitz. Zde je mou prací nejenom provádět, ale zároveň i účinkovat v hraných prohlídkových představeních pro děti.