Muzeum za časů korony

aneb Deníček průvodkyně, která nemohla do práce…

Virus řádí ve světě, netuším, co řádí v české vládě a já zatím řádím doma. Už 14 dní, po vyhlášení mimořádného stavu, zevlím doma a snažím se vymyslet jak obhájit svoji existenci v kulturní instituci.

Proč? Shrňme si fakta:
– pracuju jako PR v zavřeném muzeu. Mám stopstav na inzerce, kampaně a nesmím utratit ani korunu.
– pracuju jako produkční akcí, které se nejprve plošně zakázaly a teď se postupně ruší.
– pracuju jako průvodce a nemám koho provádět, když máme zavřeno.

První tři dny jsem pobrekávala do AperolSpritzu a stěžovala si, že nebudu mít co dělat a pokud nedostanu výpověď tak dostanu práci typu Počítej dlaždičky, ať se nějak zabavíš. Pak jsem přestala pobrekávat (ale Aperol piju furt) a začala myslet hlavou.

Sice máme zavřeno, ale to neznamená, že nemám co dělat, kromě dlouhodobých úkolů, na které je ideální čas, je taky čas na to udělat všechny ty otravné analýzy, revize koncepcí, přípravné práce na roky 2021-2045.

Taky je nejvyšší čas zmobilizovat internetové aktivity muzea. Standardu Louvre, nebo The Met asi nedosáhneme, ale můžeme dělat přece jenom něco. Můj poznámkový blok momentálně bobtná všemi nápady, na které jsem neměla čas, odvahu, nebo podporu vedení. Teď ji mám, protože tyhle stupidní nápady jsou přesně to, co nás dostane „mezi lidi“, aniž bychom skutečně museli mezi lidi.
Takže pro všechny muzejníky, památkáře… Inspirujte se třeba tady, nebo tady, nebo tady, nebo tady. Mimo jiné se vyplatí sledovat i nás muzejní web, kam postupně budeme přidávat něco z toho co vymyslíme.

Trochu mě štve stopstav na čerpání rozpočtu, neříkám, že potřebuju utratit miliony, ale pár tisícovek na nákup materiálu, by se šiklo, protože bych konečně mohla v nuceném domácím sweatshopu navyrábět rekvizity, kostýmy, paruky, doplňky pro kostýmované prohlídky, noční prohlídky a jiné akce. Zatím jedu ze zbytků co mám doma, ale to mi vydrží tak týden. Kdyby náhodou byl někdo ve stejné situaci dopooručuju sledovat tyhle webovky, nebo se inspirovat tady a tady a tady.

Zatím se snažím brát to pozitivně, něco jako nucenou dovolenou, kdy pár hodin denně musím pracovat, ale začínám mít dojem, že moje povinnosti se na koronavirus adaptují o trochu rychleji než já, takže než jsem se sama stihla vyrovnat s novou situací, už mám na stole online výukový plán pro doktorandy, svoje pracovní povinnosti se mi taky povedlo převést do onlinu, uklízím jak ďábel (přísahám bohu, takhle uklizený můj byt nebyl ani po nastěhování) a uklidňuju se psaní deníčku.

Takže otevřete návštěvníkům virtuální brány a pošlete mi hezkou zprávu na zlepšení nálady, protože všechny videa s koťátka, které na internetu jsou, už jsem viděla.

14 komentářů u „Muzeum za časů korony

  1. Completing the CAPTCHA proves you are a human and gives you temporary access to the web property. To start your match with your friends all you need to do is following a few steps. Download the app, create a Nintendo account, and start playing and clear Level 1 which should be a piece of cake for all game lovers. After clearing the first level, you will be able to see a ‘Friends’ icon at the bottom of your home screen. After tapping on the ‘add friend’ icon you will be able to invite your friends to play along by entering their Nintendo Account and challenging them for a match.
    http://augustrkzo642197.get-blogging.com/10129836/chess-free-games
    Baby Hazel has the collections of best baby games to entertain and keep your baby happy. Baby Hazel has the collections of best baby games to entertain and keep your baby happy. what do you want to play? Create a web game that explores recycling! Kid Power from UNICEF is a great way to get your kids active and teach them about the world while also helping others in need. The skill will tell your kids to perform different activities, like running or jumping, quiz them on countries around the world and take them on an interactive adventure. When they use the skill, they will earn Kid Power points, which transfers „into food packets that UNICEF delivery to malnourished kids around the world.“

  2. You would expect with a name like The Cleaning Company that we would be able to clean virtually anything – and we can! Offering a full range of specialty cleaning services, we will make your business site spotlessly clean and ready for customers. Hours: 24 hours per day / 7 days per week We are backed by more than 12 years of experience. Also our technicians are equipped with the most advanced cleaning equipment and methods. Therefore we can ensure your complete satisfaction. “Gabe is very professional and very knowledgeable in using the best techniques in providing Covid-Safe environment in the workplace…“ *The comprehensiveness of the NCD varies by state. Please be aware that the reporting in the NCD is particularly limited in the following states: AL, CO, DE, GA, ID, IL, KS, LA, ME, MA, MI, MS, MT, NE, NV, NH, NM, SD, UT, VA, VT, and WY. After initial admission to the HomeAdvisor network, businesses are re-screened biennially. https://eventologos.com/donantes/community/profile/johniewunderly6/ Monthly maid services cost anywhere from $125 to $300 and includes a slightly deeper cleaning than weekly services. While more costly for the visit than a weekly schedule, it’s suited to people who don’t entertain a lot or have a slightly more relaxed schedule. I’m going to share with you a simple weekly cleaning routine that will help you stay on top of housework. Tips will also be given to you along the way so that you can do things as quickly and efficiently as possible. My simple cleaning routine consists of a short morning routine, after dinner routine and 15 minutes a day on a large chore.  In addition, there are things I have to do everyday, my daily household chores, such as cleaning the kitchen after each meal, tidy the house, plus I also have my weekly laundry schedule, so I do some type of laundry everyday of the week.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek